Сучасні сифони: їх різноманіття і кілька секретів монтажу
Сифоном називають гідравлічний затвор, який перешкоджає попаданню в приміщення неприємних запахів, а також небезпечних для здоров'я і вибухонебезпечних газів з мережі каналізації. Конструктивна особливість умивальників, мийок та раковин, а також ванних, біде і душових піддонів - відсутність вбудованого гідрозатвору. Тому монтаж даних сантехнічних приладів вимагає обов'язкової установки сифона.
Особливості та види сифонів
Крім захисту приміщення ванної або кухні від «ароматів» стічних вод, сифони виконують функцію сполучної ланки між отвором сантехнічного приладу і розтрубом труби каналізаційної системи, вони затримують значну частину великого сміття, який з часом неодмінно призведе до засмічення.
Стандартні сифони мають базову комплектацію:
- захист для зливу від засмічення - у вигляді решітки або сітки;
- випускний патрубок;
- прокладки з гуми - можуть бути білими або чорними, різної товщини від 3 до 5 мм.
- гвинт - з'єднує випускний патрубок і гриль, вибирайте тільки гвинти з нержавіючої сталі;
- корпус виробу;
- манжети з гуми і пластика
- відведення.
Матеріали для гідрозатворів
Виробляють конструкції для зливу з різноманітних матеріалів, проте найпопулярнішими вважаються пластик і метал.
Переваги пластикових сифонів:
- бюджетний варіант;
- дуже легкий і досить міцний матеріал;
- стійкий до дії абразивних чистячих засобів і хімікатів для очищення труб;
- простота установки;
- максимально спрощена конструкція дозволяє монтувати сифони навіть у важкодоступних місцях;
- не схильні до поразки вапняним нальотом.
Пластикові сифони не володіють естетичним виглядом, тому рекомендується приховувати їх в кухонній тумбі або за керамічною ніжкою умивальника.
Якщо такої можливості немає, варто придбати хромований сифон, який буде гармонійно виглядати разом зі змішувачами, рушникосушками та іншими аксесуарами у ванній кімнаті. Металеві сифони практичні і не схильні до механічних впливів, однак вимагають постійного і ретельного догляду, так як схильні до окислення. У продажу також можна знайти мідні або бронзові моделі.
Класифікація сифонів
Класифікація гідрозатворів ведеться в залежності від видів сантехнічних приладів, до яких вони підключаються.
- До умивальника у ванній кімнаті. Досить проста конструкція з розбірним відстійником для бруду. Оформлений у вигляді труби або пляшки. Найкомпактніша модель, яка дозволяє монтувати такий вид сифонів з умивальниками на ніжці.
- До кухонної мийки. Можна підключати прямоточні і прямоточні подвійні сифони. Обов'язково врахуйте необхідність підключення посудомийної або пральної машин - для них повинен бути додатковий отвір в сифоні.
- Універсальний. Встановлюють на умивальники та мийки, на біде, ванни і душові піддони. Вибирайте моделі з можливістю підключення труби від переливу і для організації стоку від пральних / посудомийних машин.
- Ексклюзивні раковини випускаються в комплекті з сифонами, які ідеально до них підігнані - будьте уважні при покупці, не поспішайте. Без консультації з фахівцем не обійтися, врахувати доведеться масу нюансів. Тому ваша задача при необхідності заміни - пошук гідрозатворів того ж виробника.
Види сифонів в залежності від конструктивних особливостей:
- трубний - вигнута труба в формі «U» або «S», частіше виробляється з металу, надійні з бронзи і латуні;
- гофросифон - різновид трубного, який являє собою пластиковий шланг, підходить для установки в важкодоступних місцях, складний в чищенні і вимогливий до температури води при експлуатації, дає течі і вимагає частої заміни на новий;
- пляшковий - найпопулярніший вид сифонів, бюджетні конструкції виконані з пластика, а престижні і довговічні з металу;
- сухий - від запахів каналізації захищає не вода, а внутрішні гумові прокладки, сифон компактного розміру і затребуваний серед власників літніх будиночків.
Особливості монтажу
При виборі врахуйте пропускну здатність раковини, силу максимального напору води з змішувача, додатково підключаєму техніку. Від цих показників буде залежати необхідний діаметр зливних труб і самого сифона - інакше при одночасній експлуатації злив може не впоратися з обсягом води і виникне «потоп».
Який би тип сифона ви не вибрали - принципи монтажу у всіх однаковий. Вони не вимагають наявності спеціальних інструментів, а монтуються руками.
Установку або заміну слід проводити тільки в латексних рукавичках. Бажано одягати респіратор для захисту дихальних шляхів від шкідливих для здоров'я каналізаційних випарів.