Заглушки, крани Маєвського

Знайдено: 1 - 21 серед 21 товар

Кран Маєвського: просте рішення проблеми завоздушенності

Досить часто при запуску системи опалення виникають ситуації, коли радіатори не прогріваються по всьому об'єму. Пов'язано це зі скупченням повітря в приладі, що створює перешкоди для проходження води і порушує нормальну циркуляцію теплоносія. Для усунення цієї проблеми був розроблений кран Маєвського - невеликий циліндр із спеціальним гвинтовим клапаном, що встановлюється на радіатор і дозволяє стравлювати повітряні пробки при ослабленні клапана. Купити цей невеликий пристрій за низькою ціною найкраще онлайн, так як в стаціонарних магазинах України радіаторні комплектуючі представлені з торговою націнкою. Інтернет-магазини в Києві пропонують широкий асортимент високоякісної запірно-регульованої арматури для всіх видів опалювальних приладів з водним теплоносієм.

Нюанси при виборі

Установка крана Маєвського спрощує вирішення проблеми завоздушенності радіаторів: більше немає необхідності їх демонтувати і зливати воду із системи. Власникам будинків з примусовою циркуляцією теплоносія слід врахувати, що перед відкриттям повітрявідводчика необхідно відключити насос і почекати 5-10 хвилин.

Даний прилад є простим в установці і експлуатації - це голчастий запірний клапан з латуні в пластиковому кожусі, управління яким ведеться за допомогою гвинта. Для відведення повітря з системи досить повернути його спеціальним ключем, викруткою або плоскогубцями.

Види клапанів:

  • ручний - поєднується з усіма типами радіаторів;
  • автоматичний - в конструкцію доданий датчик, який відкриває клапан при критичному вмісті повітря в приладах;
  • пристрій з вбудованим запобіжним клапаном - реагує на зміну тиску, відкриває клапан при показнику 15 атмосфер, також захищає систему від виходу з ладу при гідроудару.


Вибір крана Маєвського повинен проводитися з урахуванням кількох важливих правил:

  • обов'язково оцінюйте стан системи - тиск, температуру, спосіб циркуляції;
  • зверніть увагу на розміщення радіатора і наявність декоративних накладок - в зв'язку з обмеженістю простору дістатися до крана ключем буває неможливо - вибирайте автоматичну модель;
  • не встановлюйте автоматичні або запобіжні клапани при централізованому опаленні - якість гарячої води в системі низька, крани забиваються моментально;
  • для чавунних радіаторів - ручна модель в корпусі з латуні;
  • для системи з ПВХ труб - тільки крани із запобіжним клапаном.