Радіаторні крани

Радіаторні крани: у пошуку оптимального рішення

Складно уявити комфортне проживання в холодну пору року без повноцінної системи опалення. Якщо джерелом тепла служить гаряча вода, то в обов'язковому порядку радіатори повинні бути обладнані запірною і регулювальної арматурою. За допомогою радіаторних кранів можливим стало управління рівнем нагріву приладів, зниження витрати енергії і витрат на обігрів, а також збільшення надійності експлуатації всієї системи. Досягти цього можна лише підібравши оптимальну арматуру для регулювання.

Основи вибору

Існують різні види опалювальних систем зі своїми видами запірної арматури, проте у всіх з них важливу роль відіграє кран для радіаторів.

 1. Для автономного опалення - регулювальні. Їх існує кілька видів:
  • стандартні - температурна шкала відсутня, що не дає можливості точно регулювати нагрів;
  • термостатичні - рукоятка може служити ручним або автоматичним регулятором, а найнадійнішими визнані електричні.
 2. Для централізованої системи - кульові. Їх завдання не знизити витрату тепла, а перекрити при необхідності подачу води на радіатор.

Збираючись купити крани для радіаторів в Києві в одному з магазинів, ніколи не поспішайте. Пам'ятайте правило: ціна на товар при замовленні онлайн завжди буде значно нижче без шкоди для якості, а асортимент - ширшим.

Вибір радіаторного крана повинен грунтуватися на наступних факторах:

 • місце установки за схемою розводки системи - вибирайте прямі і кутові, в залежності від підведення труб і модифікації батарей;
 • різьблення - воно повинне відповідати нарізці на трубах;
 • матеріал - вибирайте крани з латуні для системи з металопластиковими і сталевими трубами, популярні останнім часом моделі з поліпропілену;
 • переваги по дизайну і формі - вибір не такий широкий, найбільш стильними та практичними вважають хромовані;
 • стан - ніколи не купуйте крани, що були у вжитку, купувати можна тільки нові вироби від відомого виробника;
 • здійснюючи покупки в інтернет-магазині і віддаючи перевагу іноземним виробникам, завжди уточнюйте, чи пройшли вироби сертифікацію в Україні.

За допомогою радіаторних кранів можна здійснювати регулювання подачі теплоносія в прилад опалення. Саме вони можуть виключити пошкодження системи опалення при гідравлічних ударах і допоможуть істотно скоротити витрати на обігрів.