Проточні водонагрівачі

Знайдено: 1 - 6 серед 6 товарів

Компактні прилади в домівці, офісі тощо – запорука комфорту! Особливо ті, що відповідають за постачання гарячої води. А вона часто відсутня в багатоквартирних будинках з автономним опаленням, офісних центрах, деяких приватних садибах. І це створює мешканцям чи робітникам дискомфорт. Та навіть у вищезгаданих випадках постійну подачу гарячої води забезпечити можна. У цьому допоможуть проточні водонагрівачі. Що це за пристрої, принципи їх роботи, нюанси вибору – розповідає «СанТоп»!

Що таке проточний водонагрівач – переваги та недоліки

Водонагрівач проточної води – це невеликий пристрій (приблизно 20 см, вага – трохи більше ніж 1 кг), котрий нагріває воду через кран. У нього немає ємності як у бойлера. Цей прилад встановлюється в саму систему. Його переваги:

 • компактність – завдяки своїм габаритам, проточний водонагрівач підійде навіть для маленького приміщення;
 • легкість монтажу – конструкція має невелику вагу, тому вона швидко монтується, і є практично непомітною;
 • швидкий нагрів води – рідина нагрівається за лічені секунди, не потрібно чекати, як у випадку з бойлером;
 • оптимальна ціна – вартують сучасні моделі лише від 3500 гривень.

Тепер про «мінуси». Наприклад, електричний проточний водонагрівач поглинає чимало енергії, тому не підійде для постійного використання, якщо доступ до електроживлення обмежений. Найкраще встановлювати його в кафе, ресторанах, заміських будинках, де потрібен швидкий нагрів води або у місцях, де для великогабаритної техніки місця немає.

Будова і принцип роботи проточного водонагрівача

Конструкція у проточного водонагрівача для кухні чи ванної максимально проста. Він складається з корпуса, нагрівальних елементів, датчиків температури та протоку води, запобіжників. Розберемо детальніше.

Корпус виготовляють з металу або пластику. Хибно вважати, що перші – значно кращі. Сучасні пластикові вироби мають чудові технічні характеристики. Вони міцні, стійкі до пошкоджень, не схильні до корозії.

Нагрівальні елементи (ТЕН) – у більшості водонагрівачів проточних електричних вони захищені від прямого контакту з водою спеціальною трубкою. Це збільшує терміни експлуатації водонагрівача. У бюджетних виробах ТЕНи не захищені, тому конструкція псується швидше, але, при потребі, їх легко замінити на нові. Як варіант, можна додатково встановити фільтр для води. Він продовжить термін служби деталей.

Датчики температури та протоку води – вони відповідають за нагрів рідини до оптимальної температури. Дорожчі моделі мають спеціальний блок управління, на якому користувач може встановити необхідну йому температуру. Обираєте проточний водонагрівач для ванни чи душу? Варіант з можливістю регулювання температури – те, що треба!  

Принцип роботи наступний:

 • вмикається кран, і холодна вода з нього проходить в корпус;
 • починають роботу датчики тиску;
 • в залежності від обраної температури, вмикається один або кілька трубчастих електронагрівачів (ТЕН);
 • вода прямо чи опосередковано (залежно від обраної моделі) контактує з ТЕН і насичується теплом;
 • уже гарячою рідина виходить через кран (зазвичай це температура до +60°C, якщо нема можливості відрегулювати її).  

Як вибрати проточний водонагрівач?

Вибір якісного водонагрівача проточного електричного залежить від урахування нижчезгаданих нюансів:

 • загальна кількість точок споживання води – для одного крана краще купити безнапірну, для кількох (монтується такий пристрій на стояк водопроводу) – напірну модель;
 • потужність пристрою – для різних типів будинків потрібні відмінні моделі. Наприклад, домівки старого типу не підключені до трифазної електричної мережі, тому покупка потужного приладу (більше ніж 6 кВт) буде сильно перевантажувати мережу. Моделі потужністю від 8 кВт підключаються лише до трифазної мережі, тому підійдуть тільки для приватних будинків або новобудов;
 • продуктивність – щоб точно визначити цей параметр візьміть будь-яку посудину, об’єм якої ви знаєте (наприклад, відро на 5 л), ввімкніть душ і подивіться, за який проміжок часу він наповниться водою. Якщо для цього потрібна хвилина, то купуйте проточний водонагрівач для душу, що має продуктивність 5 л/хв. Те саме стосується й умивальників;
 • тиск – у кожної моделі своя максимально допустима норма (вона вказана в інструкції). Перед використанням обов’язково зверніть увагу на цей нюанс, бо ризикуєте сильним напором води зіпсувати нагрівач, так і не використавши його;
 • режими, типи управління – деякі вироби мають механічний перемикач, а зовсім бюджетні варіанти взагалі не дають можливості регулювати температуру і напір. Моделі, що призначені для кількох точок подачі води оснащені спеціальними електронними механізмами управління (крім того, вони мають ще й економний режим);
 • додатковий функціонал – сучасні виробники дбають про те, щоб вироби були і якісними, і доступними. Так, нові моделі мають спеціальні датчики, що захищають пристрій від перегрівання, деякі мають обмеження температури. Крім того, на ринку доступний цікавий варіант пристрою – проточний водонагрівач з душем;
 • загальна безпека – купуйте моделі лише від перевірених виробників. Звертайте увагу на те, щоб пристрій мав спеціальний захист від потрапляння на корпус води. Це дуже важливо для тих, хто встановлює його у ванній.

Тепер ви знаєте, для чого потрібні водонагрівачі, їх переваги, недоліки, всі нюанси вибору. Купити проточний водонагрівач високої якості та за відмінною ціною можна на сайті магазину «СанТоп». До замовлення доступні цікаві моделі різної потужності від болгарського виробника Tesy. Заходьте та обирайте те, що потрібно саме вам. Цінуємо кожного клієнта!