Електричні водонагрівачі

Знайдено: 1 - 24 серед 40 товарів

Неякісний нагрів води, регулярні відключення тощо – з подібними труднощами регулярно зіштовхуються власники квартир з централізованим опаленням. Проблеми з гарячим водопостачанням сильно впливають на загальний комфорт. Особливо у другій половині дня, коли люди зазвичай займаються побутовими справами та готуються до сну. Позбутися дискомфорту, забути про постійні перебої з подачею гарячої води у квартиру допоможе електричний бойлер. Покупка цього приладу значно спрощує життя. Тепер приймати теплу ванну, душ, мити посуд після вечері можна в будь-який час!

Що краще – бойлер чи проточний водонагрівач?

І накопичувальний, і проточний водонагрівачі забезпечують безперебійну подачу гарячої води у квартиру чи приватний будинок. Обидва «апарати» працюють завдяки електроенергії, але принципи роботи відрізняються.

Електричний бойлер для нагріву води – конструкція з ємністю від 30 до 500 л. Нагрівається малопотужним джерелом тепла – ТЕНом (від 1.5 до 3 кВт). Час нагріву – від 1 до 3 годин, залежно від об’єму рідини. Бойлери – великогабаритні, тому деякі з них монтуються і на стіну, і на підлогу (моделі від 200 л – лише на підлогу).

Проточний водонагрівач – техніка, що миттєво нагріває воду для подачі. Він має значно вищу потужність, вимагає якісної проводки. Джерело тепла – ТЕНи, які вмикаються після того, як у кран доходить рідина. Ці прилади мають невеликі габарити, тому кріпляться на стіну.

Проточний і електричний водонагрівач (бойлер) відрізняються за наступними критеріями:

 • установка – проточний водонагрівач невеликого розміру, монтується в будь-якому місці з якісною проводкою. Бойлер електричний 100 л (80 л, 50 л тощо) великої потужності не потребує, однак через свої розміри монтується лише там, де дозволяє площа;
 • зручність використання – бойлер нагріває воду поступово і в достатніх кількостях, а водонагрівач – одразу ж, але лише настільки, наскільки дозволяє продуктивність, тому використовувати його одночасно у двох кімнатах – не вийде;
 • економічність – споживають енергії два прилади однаково. Водонагрівач бойлер дає гарячу воду постійно і в великій кількості, але використовує електрику протягом довгого періоду часу, а проточний використану рідину заощадить, проте енергії вимагатиме потужнішої. Краще в цьому випадку обирати перший варіант;
 • догляд і ремонт – бойлер потрібно раз на рік чистити від пилу, перевіряти справність, мити бак і ТЕНи від накипу тощо.  Проточний водонагрівач вимагає лише чистки ТЕНів раз на кілька років, але якщо він якісний.

Плюсів на довгострокову перспективу більше в електричного накопичувального бойлера. Тепер кілька слів про моделі, які працюють на газу, адже з ними все по-іншому. При виборі таких приладів оптимальнішим буде газовий проточний водонагрівач, бо він краще спалює газ. Проте монтаж подібних пристроїв дуже складний і вимагає дозволу вищих інстанцій.  

Якими бувають електричні бойлери?

Електричні накопичувальні водонагрівачі відрізняються за формою і типом установки. Розглянемо детальніше. Розуміння цих нюансів допоможе вам купити якісний електричний водонагрівач бойлер, котрий прослужить довго!

За формою електричні прилади можна поділити на: прямокутні, квадратні, круглі, циліндричні, плоскі. Найбільш популярними завжди вважалися циліндричні. Ця форма дуже зручна для монтажу та експлуатації. За потреби, їх можна легко «сховати» у шафу.  Та й об’єм у них більший, ніж в інших. водонагрівачі

Плоскі бойлери – теж цікавий варіант, котрий з’явився на ринку не так давно. Вони мають більш сучасний зовнішній вигляд, але відносно невеликий об’єм (максимум 80 л). Ці конструкції можуть складатися і з двох ємностей. Вартують вони дорожче, бо більшість моделей цієї форми належать до сегмента «лакшері».

Інші форми мають менший попит, однак вони так само зручні. Наприклад, прямокутні бойлери виглядають естетично та дозволяють оптимально організувати простір у ванній. За потреби, на них можна покласти якісь дрібні речі, котрі стануть у пригоді у ванній кімнаті.  

Тип установки електричних водонагрівачів залежить від обраної форми. Загалом виділяють шість видів.

Настінні – кріпляться на стіну спеціальними міцними болтами, можуть бути різної форми, але зазвичай мають невеликий розмір (до 100 л), щоб кріплення витримали вагу приладу. Вони – універсальні, монтуються у будь-якій кімнаті багатоквартирного будинку (ванна, коридор тощо).

Підлогові – оптимальний варіант для приватних будинків, бо мають великий об’єм (загальна вага сягає до 500 кг),  монтуються на підлогу і найчастіше в підвалах, щоб не займати простір в санвузлі, кухні чи коридорі.

Вертикальні – цей тип належить до настінних бойлерів і має найширший асортимент. Їх найкраще монтувати у ванній кімнаті чи на кухні, де є достатньо місця.

Горизонтальні – мають інший тип розміщення нагрівальних елементів, що впливає на специфіку монтажу. Ці конструкції часто встановлюють під стелею у коридорі чи ванній. Виглядає таке рішення незвично, але якщо вільний простір обмежений – цілком прийнятно.

Для конструкцій з маленьким об’ємом (від 6 до 15 л) є ще два типи установки: над мийкою та під мийкою. Малогабаритні прилади нагрівають воду значно швидше, а енергії беруть ще менше. Купують їх якщо кухня та ванна розміщені далеко одна від одної (різні водомірні вузли), гаряча вода потрібна на дачі або в гаражі, де ви перебуваєте не так часто.

Як вибрати бойлер електричний?

Перед покупкою бойлера електричного важливо врахувати всі згадані нижче параметри:

 • об’єм – хороший сімейний варіант – пристрій на 150 л (це як мінімум), щоб нагрітої рідини вистачило для всіх. Це особливо важливо для тих, у кого в будинку чи квартирі є ванна. Для використання однією чи двома людьми цілком достатньо електричного бойлера 50 л. Зверніть увагу, що вартість бойлерів на 40 л, 50 л, 80 л чи 100 л не надто відрізняється. Та й на кількість витраченої енергії габарити не впливають, тому краще обрати літраж із запасом, щоб було максимально комфортно;
 • формаоб’ємні циліндричні та прямокутні, вузькі, плоскі тощо. Як ми вже зазначали вище, останні – найзручніші, мають більш привабливий та сучасний зовнішній вигляд, займають менше місця, але вартують, відповідно, дорожче. Якісний варіант за оптимальну вартість – циліндричні;
 • тип установкигоризонтальний, вертикальний і т.д. Таке різноманіття дає змогу підібрати бойлер вже після закінчення ремонтних робіт. Порада: при виборі місця, де буде встановлюватися водонагрівач електричний, враховуйте, що відстань під ним має бути мінімум 15 см (для зручного підключення), а краще – і 50 см, щоб за необхідності легко було його відремонтувати. Зверху вільного простору треба мінімум 5-10 см;
 • тип ТЕНа – існує два види: 1) сухий; 2) мокрий. Перший – не контактує з водою, тому не піддається корозії, має довгий термін експлуатації, але вартує дорожче. Моделі з мокрим ТЕНом – бюджетні та потребують регулярного догляду, але якщо стежити за їх станом, то вони прослужать не менше. Більш популярні сьогодні – моделі з сухим ТЕНом;
 • потужність ТЕНа – від цього показника залежить швидкість нагріву води. Найкращим для бойлерів є потужність 2 кВт. Рідина нагрівається якісно і швидко, а навантаження на мережу відносно невелике. Якщо ви живете у старому будинку, де не дуже хороша проводка, то зупиніться на потужності 1,5 кВт;
 • матеріал корпуса – два популярні варіанти: нержавійка, сталь з емальованим покриттям. Обидва матеріали хороші, але перший має недолік – зварні шви, які є не захищеними і швидко псуються;
 • спосіб управлінняелектронне або механічне. Тут на ваш розсуд!

Ну і, звісно, не забувайте про перевіреного виробника! Купити електричний бойлер хорошої якості та за доступною ціною можна на сайті магазину «СанТоп». Заходьте на сторінку, дивіться асортимент і вибирайте те, що потрібно саме вам. Або ж приходьте в фізичний магазин, що на ринку «Південний» у Львові. Чекаємо кожного!