Секрет покращеної роботи системи опалення вашого будинку - циркуляційний насос

Ще не так давно для функціонування опалення в приватному будинку або котеджі достатньо було тільки палива, а сьогодні вже важко уявити безпечну і економічну роботу котельного обладнання без електрики. Його енергія необхідна для роботи вбудованої автоматики, для електронного розпалу й для запуску системи вентиляції. Одними із затребуваних в останні кілька років приладів для більш ефективної циркуляції гарячої води в системі опалення і підвищення тепловіддачі є насоси циркуляційні.

насос dab

Переваги установки циркуляційних насосів для опалення

Циркуляційний насос являє собою пристрій, який підключається до системи опалення - до трубопроводу, і переганяє гарячу воду по всіх трубах і радіаторам.

Переваги підключення насоса до системи опалення:

 • забезпечує швидкий підігрів води в системи;
 • примусова циркуляція дозволяє котлу працювати в нормальному режимі при запуску - енергії витрачається мінімум;
 • немає необхідності в нагріванні за короткий проміжок великої кількості теплоносія - процес йде поступово;
 • радіатори стають гарячими через 10-15 хвилин спільної роботи котла і насоса;
 • економія палива досягається зниженням витрат на стартовий прогрів і зниженням темпів охолодження радіаторів і труб;
 • сучасний циркуляційний насос споживає електроенергії не більше морозильної камери, так що вигода від його установки очевидна;
 • в системі не будуть з'являтися повітряні пробки, так що ще й свого часу на їх усунення ви заощадите.

При виборі насоса для опалення необхідно вивчити його технічний паспорт. Зверніть увагу на те, що в залежності від зіткнення з водою вони діляться на два види, вибирайте оптимальний для вашого будинку.

 1. Сухий. Відмінні показники по економії палива і витрати електроенергії, високий ККД - в межах 70-80%, може ефективно працювати з будь-якою за протяжністю опалювальною системою, затребувані в багатоповерхових будівлях з автономним опаленням. Недолік - рівень шуму, що перевищує встановлені норми для житлових приміщень. Для його установки буде потрібно окреме приміщення з облаштуванням гарної звукоізоляції.
 2. Мокрий. Привертає власників нерухомості мінімальним рівнем шуму, компактністю, низькою вагою, економічною витратою електроенергії, простотою в установці і в експлуатації, а також тривалим терміном служби. З недоліків слід зазначити низький коефіцієнт корисної дії - знаходиться в межах 40-50%, що накладає обмеження на установку в будівлях площею понад 150 кв.м. Цей вид насоса буде оптимальним і надійним варіантом тільки для невеликих будинків.

dab насос

Що врахувати при виборі насоса

Для ефективної роботи всієї системи опалення, зниження витрати палива і в результаті істотної економії коштів слід підбирати оптимальний варіант насоса з урахуванням:

 • регіону проживання і клімату місцевості;
 • матеріалів стін і їх товщину;
 • матеріал підлог і покрівлі;
 • рівень утеплення будівлі;
 • рівень теплоізоляції вікон і дверей, їх герметичність;
 • площу, висоту поверху, загальний обсяг будівлі;
 • обсяг і температуру води в системі опалення.

Увага на матеріал

Матеріал, з якого виготовлений насос, безпосередньо впливає на довговічність приладу і на якості його роботи. Чим краще і практичніше матеріал, тим дорожче буде коштувати обладнання, адже працювати йому доведеться з водою високої температури. Особливою популярністю користується чавунний корпус і кераміка, з якої виконують підшипники і ротор.

Не варто забувати при виборі про те, що циркуляційні насоси купуються не на один рік - не економте на якості, віддавайте перевагу тільки відомим виробникам з хорошою репутацією і завжди уточнюйте термін гарантії на прилад. Не допускайте завоздушіванія опалювальної системи і завжди уточнюйте у консультантів сумісність роботи вашого котла і насоса - тільки так вся система опалення буде працювати злагоджено і в економічному режимі.