Новинки ринку, особливості та правила вибору радіаторів опалення

Які б альтернативні джерела енергії не пропонував сучасний ринок, найефективнішим все одно залишається водяне опалення з його невід'ємним атрибутом - радіаторами. Пару десятків років тому крім чавунних, громіздких і неестетичних «батарей» в асортименті не було нічого. Однак нові технології змогли надати кожному право вибору: біметалічні, сталеві і алюмінієві радіатори,що нещодавно з'явилися, набирають все більшої популярності. Основні переваги - можливість підібрати класичну або дизайнерську модель для інтер'єру, їх легка вага, простота монтажу і доступна вартість, а з недоліків слід відзначити один - чутливість до механічних пошкоджень.

радиатор отопления

Вибираємо радіатори опалення

Ухвалення рішення про заміну старих радіаторів на нові повинно обов'язково супроводжуватись розрахунком необхідного рівня тепловіддачі. Чим вище буде даний показник, тим тепліше буде в приміщенні.

Опалювальні прилади вибирають також залежно від виду матеріалу виготовлення, варіантів підключення до загальної опалювальної системи і їх конструкції.

Види радіаторів в залежності від матеріалу

  1. Чавунні. Відрізняються високою стійкістю до корозії, хорошими показниками тепловіддачі на довжину кожної секції, і слабкою чутливістю до якості води в системі. Відмінно витримують температуру до 1300С, довго акумулюють тепло і також довго його віддають. У сучасному інтер'єрі виглядають як інородне тіло, проте дизайнери змогли вдихнути в них дух ретро, класики і арт-деко. Недоліки: можливість витоку води при розгерметизації швів і низький показник енергоефективності.
  2. Алюмінієві. Основні переваги: найвища ступінь тепловіддачі, мінімальна вага, максимальна температура така ж, як і у чавунних, можливість контролювати температуру. З недоліків тільки один - вимагають очищеної води в системі, інакше швидко вийдуть з ладу. Стильний вигляд і можливість вибрати будь-який колір привертають увагу дизайнерів.
  3. Сталеві панельні радіатори - ідеальний варіант для приватних будинків і котеджів з автономною системою опалення. За технологічними показниками займають середню нішу між чавунними і алюмінієвими радіаторами. Стійкі до процесів корозії і розраховані на максимальну температуру до 1200С. Переваги: низька теплова інерція, дають відмінні показники при роботі з системами на будь-якому виді палива, з будь-якими трубами і доступні за ціною. Вписати їх можна в інтер'єри різної стилістичної спрямованості.
  4. Мідні. Працюють при температурі 130-150 градусів, підходять для автономних систем і централізованого опалення. Знайти більш довговічний варіант на ринку неможливо, проте всі переваги цих радіаторів перекреслює один і найголовніший недолік - дуже висока ціна і необхідність підключати їх тільки до мідним цільним трубах. У дизайні будь-якого інтер'єру виглядають оригінально і дорого, підкреслюючи статус господарів житла. Бажання трохи заощадити, але при цьому не відмовити собі в установці мідних батарей - вибирайте мідно-алюмінієві аналоги.
  5. Біметалічні. Виготовлені зі сплаву металів: зовні алюміній, а всередині міцна сталь. Це ідеальний варіант для багатоповерхових будинків, де про якість води в системі складно сказати щось хороше. Витримують скачки тиску в системі і брудну воду, гарантують високий рівень тепловіддачі. Алюмінієве покриття додає радіаторам стильний вигляд. Існує можливість експериментувати з кольором.

Радиатор СанТоп

За своєю конструкцією радіатори діляться на:

  • панельні;
  • секційні;
  • трубчасті;
  • пластинчасті.

Особливу популярність на ринку завоювали трубчасті моделі, так як з ними приміщення прогрівається рівномірно.

Новинки на ринку радіаторів

Для тих, хто шукає нові ідеї навіть серед радіаторів опалення, технологи розробили декілька дизайнерських видів. Вони мають масу переваг, але мають високу ціну, яка по кишені не кожній родині:

  • скляні - вони не сушать повітря, розподіл тепла відбувається рівномірно по всьому приміщенню, ризик опіків повністю виключений;
  • кам'яні - виготовлені з натурального каменю, точніше з його тонких пластин, такі радіатори досить швидко акумулюють тепло і рівномірно його розподіляють тривалий час, зберігають оптимальний рівень вологості.
  • дизайн-радіатори алюмінієві, металеві та біметалічні - над створенням кожного з них працювала ціла команда професіоналів, підібрати ідеальний варіант можна для будь-якого стилю інтер'єру.

Купить стальные панельные радиаторы

Вибір радіатора опалення - задача досить складна, тому не варто відразу «кидатися» на привабливий зовнішній вигляд: обов'язково врахуйте його технічні характеристики, опалювальну площу, рівень теплопровідності стін і вологості. Завжди звертайте увагу на розмір підводки, з'ясуйте максимальні показники тиску і необхідну якість води.

Обов'язково задавайте питання кваліфікованим менеджерам магазину сантехніки - вам ніколи не відмовлять у консультації. Тільки так ваш вибір буде правильним.