Як вибрати змішувач: поради професіоналів від А до Я
Зміст:
Облаштування ванної кімнати і кухні - стратегічно важливе завдання, яке вимагає найбільш детального і відповідального підходу. Монтаж сантехнічного обладнання дозволяє не тільки візуально поліпшити інтер'єр, але і створити комфортні умови для життя в будинку. Для деяких людей вибір змішувача викликає ряд труднощів, через наявність багатьох нюансів. У цій статті ми вирішили розібратися з особливостями, видами сучасних змішувачів, які представлені в нашому інтернет-магазині.
Правильний вибір змішувача за матеріалом і конструктивним особливостям
На ринку і в інтернеті представлене величезне різноманіття змішувачів, але всі вони зроблені з різних матеріалів з індивідуальними особливостями. Вибір змішувача повинен зупинятися на латунних і бронзових моделях. Дані матеріали найбільш довговічні, стійкі до механічних пошкоджень, корозії. Подібні вироби відрізняються великою вагою. Для найкращого захисту латунь прийнято додатково покривати нікелем або хромом. Захисний шар практично не стирається з часом, але гарантує відсутність корозії і окислення матеріалу корпусу, що особливо важливо при підвищеній жорсткості водопровідної води.
Змішувачі, покриті нікелем і хромом - це не тільки практично, але і стильно. Така сантехніка виглядає справді сучасно, завдяки холодному металевому блиску. Якщо розглядати моделі преміум сегменту, то їх покривають позолотою, срібленням з доповненням кристалів, каменів на ручках. Якщо ви не прагнете заощадити власні кошти, а шукаєте оригінальних дизайнерських рішень, то такі змішувачі саме для вас, але слід врахувати що вони належить до підвищеної цінової категорії, так як при виготовленні використовуються дорогоцінні, напівкоштовні метали, мармур, кришталь, кристали.
Вибір змішувача також може лягти на пластикові крани. Такі моделі менш довговічні, ніж латунні варіанти, але відрізняються високою стійкістю до вологи, легкістю в монтажі завдяки низькій вазі. Новинкою є скляний змішувач з різнокольоровою підсвіткою. Конструкція виглядає максимально ефектно при вимкненому світлі, дарує відчуття сучасного стилю. Якщо ви прагнете оздоблювати будинок в тематиці мінімалізм, лофт - це рішення безумовно заслуговує уваги. Все ж «золотий» серединою є латунні змішувачі, які співвідносяться за ціною і якістю. Конструкції призначені для встановлення як в житлових приміщеннях, так і офісах, громадських місцях.
Як вибрати змішувач за особливостями його конструкції?
Змішувач представлений в наступних модифікаціях:
Найбільш стандартна модель, яка вважається досить застарілою. Незважаючи на це, двовентильний змішувач залишається популярний, за рахунок свого вантажного стилю і класичного дизайну, а також цінової доступності. Два крана змішувача регулюють натиск і температуру водного потоку. Користуватися такою конструкцією не зовсім зручно, так як для регулювання натиску і температури води необхідно або дві вільних руки або більше часу в порівнянні з змішувачі одних важелів кранами. У структурі крана присутні гумові ущільнювачі, які відрізняються швидким зносом, тому вони вимагають періодичної заміни. Сучасні двовентильні крани оснащені керамічною вставкою, яка служить значно довше і менш схильна до впливу водопровідної води.
Якщо ви не знаєте, який змішувач вибрати - розгляньте змішувач з одним важелем, який є прекрасною альтернативою двовентильним моделям. Дана конструкція відрізняється простотою у використанні, не вимагає зусиль для регулювання потоку і температури води. Щоб змінити режим «холодна і гаряча вода» необхідно провернути важіль в праву і в ліву сторони відповідно. Усередині встановлений механізм у вигляді картриджа, який вважається більш надійним, ніж механізми з кранів їхніх попередників. Одноважільний змішувач ідеально підійде для сім'ї з дітьми, людям похилого віку. Висока функціональність пристрою і сучасний дизайн роблять його універсальним.
- Каскадний
Новинка, яка за останні кілька років набула популярності серед шанувальників незвичайного дизайну. Подача води через такі крани відбувається методом фонтану. Широка струмінь виглядає досить незвично і дарує відчуття свободи і простору. Моделі можуть додатково оснащуватися підсвіткою, що робить їх більш оригінальними. Головний недолік - більша витрата води, за рахунок широкого струменя.
Вибір змішувача без наявності температурних перепадів - завдання не з простих, але цілком реальне! Термостатичний змішувач націлений на подачу води з строго встановленої температурою. Незалежно від сили потоку, водне середовище буде змішане до потрібної температури за допомогою спеціального механізму - термостату. Ви можете бути впевнені у відсутності опіків або раптового охолодження при користуванні краном. Такий варіант часто розглядається сім'єю, де проживають діти. При виборі даного типу змішувача слід враховувати, що він не гріє воду, а лише змішує потік холодної та гарячої води до заданої температури. Змішувач подасть воду тільки в тому випадку якщо її температура не перевищує встановлену користувачем (так званий "захист від опіків"). Якщо буде подана тільки гаряча вода вище заданої, то змішувач не зможе знизити температуру води і залишиться закритим. При подачі тільки холодної води, змішувач не зможе підняти її температуру але відкриється і на виході дасть холодну воду.
Такі можна нерідко зустріти у закладах громадського харчування, сучасних офісах, готелях. Конструкція обладнана інфрачервоними датчиками, які вловлюють рух руки і включають подачу води. Це справжнє диво для тих, хто піклуватися про особисту гігієну, що найбільш важливо в місцях скупчення людей. Безконтактний змішувач - це також захист від потопу, який часто трапляється через халатність і неуважність користувача. До того ж, ви чудово заощадите на витраті води, тим самим, зменшивши суму комунальних платежів. Не рекомендується встановлювати такі змішувачі навпроти дзеркал і дзеркальних поверхонь так як це може викликати помилкове спрацювання датчика руху.
Який змішувач вибрати за типом встановлення
Традиційною технологією установки крана є настінний або виразний спосіб, але на цьому тенденції не зупинилися, тому вашій увазі представлені змішувачі, які можуть вбудовуватися в стіну, а також підлогові варіанти. Дивовижно? Зараз розберемо кожен з них.
Якщо ваш вибір змішувача зупиняється на настінному варіанті - ви любитель класики і практичності. Зручність, легкість в застосуванні, а також легкий монтаж до змонтованої в стіні водопровідній системі - ці переваги позбавляють від ряду незручностей. До настінному формату змішувачів відносять одноважільні та двовентильні.
Який змішувач вибрати, якщо ви займаєтеся облаштуванням сучасної кухні або ванній? Функціональним рішенням буде врізний кран, який встановлюється на раковину або ванну. При цьому, всі відводи комунікацій приховані всередині зовнішньої оболонки. Наприклад, якщо кран обладнаний лійкою, то зовні буде видно тільки лійку, а сам шланг буде приховано з очей.
Змішувач прихованого монтажу - вбудовується всередину стіни. Його конструкція маскує трубопровід, місця контакту змішувача з трубопроводом ховаються в нішу всередині стіни, залишаючи на зовнішній стороні тільки декоративну розетку і ручки управління змішувачем. Стильний дизайн, відсутність зайвих деталей роблять вбудований змішувач лідером серед шанувальників мінімалізму і лаконічності в інтер'єрі. Модель вимагає певних зусиль у встановленні, через низку монтажних робіт з оздоблення стіни і прокладання необхідних комунікацій. Особливим мінусом може бути незручність у визначенні місця протікання, що потребують ремонту цілої стіни при її розборі.
Підлоговий формат. Вибір змішувача для установки на підлогу - абсолютно нестандартне рішення, яке виглядає креативно. Встановлення ведеться на поверхню підлоги конструкції. Зазвичай вибирається для обладнання сучасної ванни, яка встановлена по центру приміщення. Змішувачі даної категорії коштують недешево через свого дизайну і способу монтажу.
Як вибрати змішувач і на що звернути увагу
Змішувач - це річ, яка купується не на рік-два, тому параметр якості і практичності відіграють першорядну роль. Якщо змішувач служить довгі роки без виявлення поломок, не демонструє швидкий знос зовнішньої оболонки - ваш вибір припав на воістину якісний продукт. При покупці крана слід звертатися увагу на виробника. Зверніть увагу на бренди Armatura, Hansgroe, Damixa, Falanco, Haiba, Kraft, Melana, Newarc, Valtemo, Venezia, які пропонують якісні товари з гарантією.
Правильний вибір змішувача також ґрунтується на дизайні. Стиль оформлення пристрою здатний або прикрасити інтер'єр приміщення, або повністю зіпсувати його зовнішній вигляд. Якщо ви хочете не помилитися у виборі і залишитися задоволеним - розглядайте лаконічні моделі без наявності прикрас. Дана продукція виглядає завжди вдало в будь-якому інтер'єрі, завдяки своїй простоті і універсальності. Змішувачі, покриті хромом, виглядають сучасно, за рахунок металевого покриття холодного відтінку.
Правильний вибір змішувача стосується його ваги і розміру. Якісний варіант, який прослужить вам вірно багато років, не може мати легкий вага, отже, стінки вироби будуть більш-менш товстими. Наявність аератора - ще одна необхідність, яка не буде зайвою при використанні крана. Насадка обладнана сіткою, яка встановлюється на кінці «гусака» (виливу). За допомогою аератора проводиться насичення водного потоку повітрям, що робить воду більш легким і приємним на дотик. Наявність такого пристрою дозволяє істотно знизити витрату води, що важливо на сьогоднішній день. Через деякий час виріб втрачає пропускну здатність, через наростання накипу. Його необхідно замінити на нову деталь, тому важливо заздалегідь подбати про покупку аератора потрібного діаметру.
Вибір змішувача є доцільним, якщо у вільному продажі до нього доступні картриджі і кран-букси. Через деякий час дані механізми виходять з ладу, тому змішувач повинен бути ремонтоспособность, інакше вам буде потрібно зовсім купувати нове обладнання.
Пам'ятайте: навіть якісний змішувач колись вийде з ладу і для його ремонту знадобляться запчастини. Постійна наявність у продавця перехідників, прокладок, гнучких шлангів, декоративних заглушок, картриджів є позитивним бонусом. З даними деталями ви завжди зможете зробити оперативний ремонт, що виключає ризик в один прекрасний момент стати перед вибором: або довго шукати і підбирати запчастини, або міняти змішувач цілком.
Як вибрати змішувач, якщо у водопроводі протікає брудна вода
Наявність у воді дрібних домішок (піску, іржі) може служити причиною швидкого засмічення сантехніки. На жаль, не можна обмежитися одним «грязьовиком», який тільки частково оберігає від забруднення води. Для цього важливо встановити фільтр тонкого очищення води на водній магістралі, який буде відсівати частки дрібних фракцій і знижувати ризик поломки сантехніки. При гідроударах і високому тиску в системі водопостачання, не зайвим буде встановити редуктор тиску на вхід.
У нашому інтернет-магазині ви знайдете величезне різноманіття змішувачів різних типів. Каталог продукції поділений за наступними фільтрами:
- Бренд - ми представляємо товари від перевірених виробників, на які надходять задоволені відгуки покупців.
- Країна-виробник - вам доступний асортимент як від вітчизняних, так і європейських виробників.
- Стиль - зручне розширення, яке дозволяє знайти ретро (класичні) моделі і сучасні рішення для інтер'єру.
- Серія - змішувачі поділені на цілий список серій, які відрізняються по дизайнерським, конструкторським особливостям. Вам представлено кілька десятків серій, кожна з яких відрізняється індивідуальними особливостями.
- Тип змішувача. Ми подбали про те, щоб ви змогли оперативно вибрати те, що шукайте. Високі крани, для ванни, кухні, біде, термостатичні, мийка, умивальник - ви знайдете ідеальне рішення для вашого будинку.
- Робочий тиск системи - цей параметр важливий, якщо водопровідна система не призначена для високого або низького тиску. Особливо актуально, якщо труби виготовлені з полімерного матеріалу.
- Максимальна температура води - крани здатні витримати експлуатацію під впливом середньої і високої температури води.
- Тип покриття і матеріал. Латунь, пластмаса, нержавіюча сталь - найбільш затребувані матеріали для виготовлення кранів.
Тепер ви знаєте, який змішувач вибрати, тому сподіваємося що наша стаття була для вас інформативною!