Як правильно вибрати фітинги до металопластикових труб

Для монтажу систем опалення, а також водопостачання необхідно вибрати якісні та надійні матеріали. З часу своєї появи на ринку України металопластикові труби стали найбільш затребуваними, так як в них вдало поєднані необхідні споживчі характеристики і кращі властивості металу і пластика: надійність і довговічність. Вони ремонтопридатні і до того ж з ними зручно працювати.

Для самостійного монтажу потрібно придбати:

  • набір інструментів - труборіз, калібратор, ключ, прес-машину;
  • труби необхідного діаметра;
  • з'єднувальні деталі, відповідні за розміром трубах для розведення.


Фахівці магазину «СанТоп» з багаторічним досвідом роботи в сфері сантехнічного обладнання знають, наскільки важливо для довговічності кожної з інженерних систем вибрати якісні фітинги. Ви повинні розуміти, що металопластиковий трубопровід, а точніше місця його з'єднання, послаблюють характерні для даного матеріалу перепади температур, а це неодмінно призводить до протікання. Щоб років п'ятдесят не турбуватися про їх ремонт або заміну слід вибрати надійні деталі.

Фітинги для труб з металопластику

Незважаючи на невеликий розмір фітинги для металопластикових труб грають важливу роль в надійності трубопроводу. Саме вони дозволяють зібрати його будь-яку конфігурацію. Вибирайте якісні вироби від відомих виробників, які гарантують герметичність з'єднань. Кращим матеріалом загальновизнано вважається латунь, можна також зупинити вибір і на виробах з нікельованої латуні.

Відмовтеся від монтажу металопластикового трубопроводу для зовнішньої прокладки - він не винесе мінусових температур.

Якісні матеріали ніколи не будуть коштувати дешево, тому будьте готові до того, що ціновий діапазон починається від 2-3 євро за виріб. Щоб не розгубитися в асортименті каталогу і різновидах сполучних деталей, необхідно знати, який їх вид і для якої мети призначений.

Діляться фітинги по діаметру і за формою. Види фітингів по фасонної частини:

  • муфти - для з'єднання одного діаметра труб по прямій лінії;
  • перехідники - трубна арматура для труб різного діаметру, з внутрішнім, зовнішнім або комбінованим різьбленням;
  • трійники - для з'єднання декількох труб і їх розведення, з різним рельєфом і діаметром;
  • хрестовини - їх завданням є розводка труб для води в чотирьох напрямках;
  • куточки - змінюють напрямок труби, необхідний кут повороту створюється без деформації, при цьому можливий перехід з одного діаметра до іншого, різьблення може бути зовнішнім і внутрішнім;
  • заглушки, ковпаки - потрібні для перекриття ходу води, монтуються в торцях труб.

Якщо виникають складнощі з вибором необхідного виду - зверніться за допомогою до фахівців. Беріть план БТІ або креслення з точними розмірами приміщень, зазначенням всіх виступів, вікон і дверей і попросіть, щоб вам зробили «наборку».

Види фітингів в залежності від способу монтажу

Найдорожчим і практичним видом фітингів є роз'ємне з'єднання, відоме ще під назвою різьбове (цангові). Багаторазове розбирання та збирання на якості з'єднань не відбивається. Не забувайте про те, що в місцях з обмеженим доступом до труб для ремонту немає сенсу встановлювати цангові види. При покупці завжди перевіряйте комплектність:

  • корпус (підстава) з латуні;
  • кільце обжимне;
  • гумова прокладка для ущільнення з'єднань.


При монтажі найважливіше - не перетягнути гайку, інакше ви зірвете різьблення і фітінг буде зіпсований. Якщо ж не дотягнути її - вузол буде протікати. В процесі експлуатації періодичний контроль всіх з'єднань обов'язковий - достатньо буде підтягувати гайки.

  1. Для нероз'ємних з'єднань створені прес-фітинги. Їх ціни на порядок нижче цангових. Установка проводиться за допомогою спеціального інструменту для металопластикових труб - це прес-кліщі або прес-машина. Таке з'єднання стає монолітом з самої трубою. Швидко монтуються, герметичні. Вибирайте даний вид для прихованих ділянок системи.
  2. Існують також умовно-роз'ємні або компресійні деталі. Основна сфера їх застосування - прокладка системи холодного водопостачання. Особливості: широкий асортимент, швидкий монтаж, герметичність з'єднань навіть при перегинах труби. У комплект входить:
    • гайка накидна;
    • кільце обтискове - розрізане;
    • штуцер.

За теорією даний вид з'єднань відноситься до роз'ємним, але професіонали радять не ризикувати і в разі ремонту частини трубопроводу розібрану деталь відправляти в утиль, встановлюючи нову.

  1. У продажу також з'явилися нові комбіновані фітинги. У них з одного боку встановлено різьбове з'єднання, а з іншого - наконечник прес-фітинга.

Виконавши необхідну «наборку» не забудьте про кріплення для труб до стін - з ними процес монтажу істотно спроститься. Залежно від діаметра труб вибирайте спеціальні кліпси. Розрахунок необхідної кількості простий - на 1 метр труби повинно припадати мінімум 2 кріплення.

 

Металопластикові труби та фітинги - це дійсно практичне рішення. При грамотному підході до їх вибору і монтажу вони будуть довговічними і надійними.