Ваш комфорт в ваших руках: стильні та практичні змішувачі з витяжним душем
Власники невеликих за площею кухонь воліють встановлювати бюджетні варіанти мийок невеликого діаметру і дуже скромної глибини, в яку каструлю середнього розміру навіть і не поставиш, не те щоб вимити її з комфортом. Робиться це не з метою економії, а через необхідність створити максимально функціональний простір навіть на маленькому кухонному острівці: під такою раковиною можна встановити полиці з господарськими речами і збільшити робочий простір на стільниці. Також на кухнях просторих коттеждей або в організаціях громадського харчування можна зустріти оригінальні конструкції мийок: на дві або три чаші, що вимагають наявності довгого поворотного виливу на змішувачі, яким не завжди зручно оперувати. Самий практичний варіант - купити змішувач для мийки з витяжним душем. Установка такого крана істотно спростить процес миття посуду, до того ж виглядати він буде естетично і дуже стильно.
Особливості та різновиди витяжних змішувачів
Ринок сантехніки в Україні не так давно підкорили оригінальні модифікації кранів для кухні і ванної кімнати - це змішувач для умивальника витяжний або як його ще називають «з витяжним душем» або «з гнучким зливом».
У Європі вже давно оцінили переваги даної конструкції, тому команда сайту santop.com.ua не могла залишитися осторонь і не поділитися з вами особливостями даного виду кранів. Цілком можливо, що завдяки установці такого девайса процес миття посуду стане набагато приємніше.
До особливостей витяжних змішувачів слід віднести:
- зручний і компактний вилив;
- відсутність бризок при різних напорах води;
- висувний шланг досить довгий, що дозволяє наповнювати водою навіть відра;
- можливість регулювати натиск і напрямок струменя під необхідним кутом дозволяє при мінімальному використанні миючих засобів відмивати жир;
- висувний шланг економить ваш час
За своєю конструкцією змішувачі з гнучким виливом представлені в трьох варіантах.
- Рухомий носик. Найпопулярніша модель. Носик змішувача одночасно виконує і роль душової лійки на гнучкому шлангу. Сам шланг може бути виконаний з полімерної або металевої сітки.
- Рухома насадка на душовий шланг. Зустрічається в продажу не так часто, але досить комфортна в експлуатації. Вилив у змішувача досить високий, в основному використовується як звичний кухонний змішувач, а висувається душова лійка з шлангом тільки при необхідності.
- Змішувач висувний. Це стаціонарна конструкція, яка складається з двох виливів: звичайного і гнучкого з лійкою, розміщених на різних підставках.
Довжина гнучкого шланга
Стандартна довжина шланга складає 30-50 сантиметрів. Однак довгі моделі теж затребувані - довжина від 50-100 см розширить кордони і можливості для роботи в кухні або ванній.
На думку користувачів шланг довжиною понад 70 см не зручний в експлуатації, так як виникають складнощі з його розміщенням.
Підбираючи модель змішувача, звертайте увагу на якість виконання і обплетення висувного шланга - він повинен бути армованим і досить щільним. Це «найслабша ланка» з усіх деталей в змішувачі, яка приходить в непридатність через часту експлуатацію.
Моделі з витяжним душем
Змішувачі даного типу діляться на дві групи.
- Компактні. Візуально не відрізняються від стандартних моделей змішувачів. Шланг йде в дуже тонкій оплітці з силікону, гуми або металу. Прихований він в просторі під мийкою або за нею. Насадка кріпиться до виливу за допомогою спеціальної втулки з полімеру або за допомогою еластичної засувки і є його частиною.
- Напівпрофесійні моделі. Їх особливість - шланг знаходиться на зовні, незалежно від того входить душова лійка до складу виливу або кріпиться біля нього. Матеріал для захисту шланга - металева гофра.
Кілька порад по монтажу
- На перший погляд конструкція змішувача може здатися досить складною, однак нічого надприродного в ній немає, і при наявності деяких навичок ви цілком зможете встановити його самостійно.
- Перед покупкою змішувача поцікавтеся, для якої мийки призначена модель, так як досить часто вони йдуть для гранітних раковин і отвори можуть не збігатися.
- З інструменту вам будуть потрібні ключі: гаечний і розвідний.
- Покличте на підмогу дружину або сусіда - набагато зручніше, коли хтось утримує досить важкий корпус змішувача, а інший фіксує його під мийкою за допомогою спеціального кріплення.
- Принцип дії висувного виливу - механізм на пружинної основі, є конструкції з грузилом - вони більш практичні.
Перевірте якість роботи системи, переконайтеся у відсутності витоків. Оцініть переваги своїх старань і нового девайса. Домашні клопоти з таким змішувачем стануть приємніше.