Затишні каміни для будинку і квартири: вдихніть душу в свою вітальню
Вогонь і гра полум'я як і раніше заворожують погляд, притягують до себе увагу і є символом життя, домашнього вогнища та сімейного затишку. Сучасні каміни стануть справжньою родзинкою в інтер'єрі та справжньою окрасою вашого будинку. Сьогодні їх функціональність значно розширена: вони виконують роль не тільки оригінального елемента декору і додаткового джерела тепла, а здатні як паро- або водонагріваючий котел обігріти великі площі, можуть служити варильною поверхнею або оснащуватися мангалом / грилем. Камін ніколи не буде сприйматися як звичайний предмет, так як живий вогонь в будинку грає важливу емоційно-психологічну роль: додає в будні відчуття свята, привносить романтику у відносини, знімає напругу і заспокоює.
Від класики до сучасності
Класичні каміни, викладені з цегли або каменю з відкритим вогнем вже давно не популярні з кількох причин: низький коефіцієнт корисної дії, складність зведення, необхідність у великій площі приміщення, високий ризик пожежі, кіптява і необхідність в регулярному професійної очищення. З урахуванням цих недоліків не один рік багато вчених і інженерів у всьому світі працювали над створенням досконалого джерела затишку і тепла. У ньому повинна залишитися можливість спостерігати за палаючим вогнем, витрату палива бажано звести до мінімуму, ефективність збільшити, дизайн можна вписати в будь-який інтер'єр, догляд максимально простий, а всі ризики зведені до нуля.
Сьогодні ця проблема вирішена і нові прилади - тому доказ. Тепер навіть жителі «міських джунглів» можуть облаштувати в квартирі будь-якої площі функціональне і безпечне «вогнище», вдихнути в своє житло душу.
Види камінів: особливості та їх будова
Стаціонарні цегляні каміни відійшли на другий план, а на арені з'явилися готові конструкції з чавуну, так звані камінні топки. Вони стають окрасою, основним акцентом і можуть служити як основним, так і додатковим його джерелом.
Є каміни-печі з можливістю готувати їжу - з шафою-духовкою і варильною поверхнею. Це ідеальний варіант для дач без електроенергії та газу, а також відмінний спосіб заощадити.
Збільшення вартості газу та електроенергії змушує шукати інші ефективні джерела тепла. Одним з таких пристроїв став термокамін, з вбудованим теплообмінником і топкою закритого типу, що працює на дровах або вугіллі.
Є види чавунних камінів, які гріють не тільки повітря, а й воду, що усуває проблеми при відсутності гарячого водопостачання.
Користуються популярністю каміни-кам'янки для лазні та садові каміни.
Плюсом сучасних виробів є те, що всі конструкції мобільні, повністю готові до експлуатації - достатньо в асортименті магазину купити відповідний димохід. Установка здійснюється без отримання дозволів та погоджень.
Будова стандартних камінів:
- топка;
- радіатор;
- портал для каміна, виконаний з будь-якого стійкого до високих температур і вогню матеріалу;
- чавунні чи з вогнестійкого скла дверцята із захистом від кіптяви;
- димохід - для дров'яних камінів без нього не обійтися
Важливо: щоб новий камін служив вам вірою і правдою довгі роки потрібно знати, що чавун - матеріал, що вимагає дбайливого ставлення. Доставку і установку необхідно проводити акуратно, щоб не пошкодити стінки і топку. В процесі експлуатації не варто закидати поліна, завжди укладайте їх дбайливо.
Як вибрати камін
На ринку представлені каміни в широкому асортименті і щоб не розгубитися - звертайте увагу на наступні моменти.
- Розміщення в приміщенні:
- вбудовані в стіну - не віднімають площу, так як місця практично не займають, недолік - необхідність робити в стіні нішу для установки;
- фронтальні - не вимагають капітальних робіт по установці, купуються для приміщень, ремонт в яких вже завершено, недолік - вимагають місця для установки і підготовки підлоги;
- кутові - актуальні для невеликих кімнат, дизайнерами використовуються як інструмент для візуального розділення простору;
- острівні - мобільна конструкція, одна з найпопулярніших моделей в інтер'єрах, оформлених в стилі хай-тек.
- Вид топкового отвору:
- відкритий - в сучасних моделях стали зустрічатися каміни без дверцят, проте їх ККД в якості джерела тепла становить не більше 15%;
- закритий - скляні або чавунні дверцята, завдяки яким мінімізовані ризики загоряння і ККД досягає 80%.
- Кількість поверхонь, що випромінюють тепло:
- з одностороннім випромінюванням;
- з двох-;
- з трьох-;
- з чотирьох-.
- За стилем:
- класичні;
- ретро;
- модерн;
- хай-тек;
- кантрі.
- За призначенням:
- декоративні;
- традиційні;
- термокаміни;
- печі-каміни.
- Вид палива, на якому працює:
- дров'яні;
- газові;
- електричні - ідеальний варіант для квартири, працювати можуть в декількох режимах, які не розжарюються і є пожежобезпечними;
- біокаміни - підходять для установки в будь-яких приміщеннях, не вимагають влаштування димаря, біопаливо при згоранні не виділяє шкідливих речовин і не створює диму, вогонь в ньому справжній, а коефіцієнт корисної дії на обігрів в залежності від моделі може досягати 60%.
Переваги сучасних камінів:
- коефіцієнт тепловіддачі у нового обладнання становить 50-70%;
- топка безпечна і проста в установці і догляду;
- скло дверцят не нагрівається;
- можна регулювати швидкість горіння палива;
- можливість вибрати портал будь-якого стилю.
Дизайн вітальні з каміном
Який камін найкраще вибрати ви повинні вирішити з урахуванням концепції дизайну інтер'єру - дуже важливо його грамотно вписати в навколишнє оточення. Традиційно вітальні з камінами витримані в класичному стилі або в стилі кантрі. Однак сьогодні крім модерну і хай-тека можна знайти моделі камінів для змішаних стилів в інтер'єрі: є і каміни для арт-деко і неокласичних віталень.
Не забудьте про елементи оригінального декору: грати, кочергу, щипці і совок навіть якщо ви зібралися купити електрокамін.
Дизайнерські каміни
Дизайнерські розробки не втомлюються вражати нас своєю оригінальністю:
- піраміда з димовідводом, вмонтованим у підлогу;
- зі сталі в формі трьох язиків полум'я і з справжнім полум'ям всередині;
- метелик, що летить;
- мушля;
- куля.
Який би камін ви не вибрали, він неодмінно стане джерелом тепла, затишку і емоційного комфорту.