Стабілізатори напруги LVT

Знайдено: 1 - 5 серед 5 товарів

Основи правильного вибору стабілізатора напруги для котла

стабилизатор напряжения для котлаАвтономне газове опалення затребуване не тільки в котеджах і заміських будинках - при наявності відповідних дозволів його можна встановити і в міській квартирі. Сучасні котли - високотехнологічне обладнання, яке відрізняється поліпшеними характеристиками: мають естетичний вигляд, вимагають мінімум місця для установки, дозволяють істотно знизити експлуатаційні витрати, а автоматичне керування робить їх максимально зрозумілими в управлінні. Серед безлічі переваг у нових газових котлів є один мінус - їх висока вартість, тому хочеться, щоб пристрій прослужив довгі роки без збоїв і поломок. Основою надійної роботи будь-якого обладнання з електронним обладнанням є якість напруги живлення і його перепади, тому в обов'язковому порядку слід купити відповідний стабілізатор і підключити котел до мережі через нього. Це просте рішення позбавить вас від багатьох проблем в майбутньому.

Як вибрати «правильний» стабілізатор напруги

У більшості випадків пошкоджена техніка через нестабільну або знижену напругу в електромережі гарантійному ремонту не підлягає, так як виробники прописують в документації суворі вимоги: 220 вольт ± 10%. Скачки і перепади, а також змінна частота струму негативно впливають на роботу автоматики та плати приладу, в роботі з'являються перебої і через час обладнання виходить з ладу.

Стабілізатор напруги (точна назва - Automatic Voltage Regulator або AVR) - пристрій для захисту електроніки, що підтримує певну напругу і синусоїду, що є ключовим фактором для безаварійної роботи котла і забезпечує його роботу в економічному режимі. Представлені ці пристрої в широкому асортименті в багатьох інтернет-магазинах України, при цьому ціна на них більш приваблива, ніж в спеціалізованих. Щоб зробити правильний вибір слід дізнатися про будову, переваги та недоліки кожного з існуючих на ринку AVR.

Види стабілізаторів для котлів

  1. Електромеханічні. Термін служби складає 1-5 років при регулярній щорічній діагностиці, працюють в діапазоні 150-250 вольт, час реакції - 10 вольт в секунду, забезпечують всього 20% захисту від стрибків, рівень шуму - високий. Даний стабілізатор не слід встановлювати в холодному приміщенні. Заборонено підключення з газовими котлами, так як не виключений ризик утворення іскри.
  2. Релейні (електронні). Робочий діапазон - 120-260 вольт, не потребує обслуговування, висока швидкість реакції - 50 в / сек, точність 5-8%, гарантують 50% захисту від стрибків. Характеризуються компактністю і низькою вагою. Оптимальне співвідношення ціна / якість. Обов'язково підбирайте модель з урахуванням марки котла.
  3. Напівпровідникові (тиристорні або сімісторні). Безшумна робота, висока швидкість спрацьовування, тривалий термін служби (мінімум 10-15 років). З мінусів: висока ціна.

При виборі стабілізатора напруги виходите з таких критеріїв:

  • вивчіть паспорт котла, необхідний параметр для вибору AVR - діапазон робочої напруги, звертайте увагу на верхній і нижній межі коливань для вашої моделі;
  • величина повного електричного навантаження з рекомендованим запасом в розмірі 1/3, вимірюється в Вт - так ви будете впевнені в стабільності роботи не переплативши;
  • віддавайте перевагу моделі стабілізатора з універсальним кріпленням (вертикальних і горизонтальних) - ви зможете підібрати оптимальне місце установки на стіні або підлозі;
  • обов'язково поцікавтеся, чи є захист від перевантаження, від замикання і перегріву;
  • перевірте наявність наступних функцій - захисне відключення, автозапуск, заземлення;
  • звертайте увагу на бренд - він повинен бути відомим, з гідною репутацією, відмовтеся від новинок.

Не слід недооцінювати роль стабілізатора напруги в стабільній роботі газового котла будь-якої моделі - підходьте до його вибору з максимальною відповідальністю. Не економте на покупці і завжди пам'ятайте, що заміна плати управління обходиться рівно в половину вартості нового котла, тоді як ціна на стабілізатор не складає і 10%.